קורסי ההכנה ללידה מתחילים סביב שבוע 28-30. אם קורס הכנה ללידה נמשך כחודש וחצי, זה מביא אותך בסוף הקורס לשבוע 35-37, שזה זמן אופטימאלי.

אבל יש גם דרך אחרת. אם חשוב לך להגן על שרירי רצפת האגן שלך, יש מקום לשקול להתחיל את קורס ההכנה ללידה קודם לכן. מדוע?
יש יתרון מובהק לתרגול שרירי רצפת האגן לקראת הלידה בשלבים מוקדמים של ההיריון, גם אם את מתכננת לקחת אפידורל.
שרירי רצפת האגן, הם השרירים שהכי ניזוקים בהיריון ובלידה, אימון "תחזוקה" שלהם במהלך ההיריון ישפרו משמעותית את התפקוד שלהם בארבע היבטים:
  • הגנה על שרירי רצפת האגן בהיריון ובלידה.
  • שיפור תפקוד שרירי ברצפת האגן מהלך הלידה.
  • שיקום מהיר ומיטבי של שרירי רצפת האגן בלידה.
  • מניעה של דליפות שתן בעתיד.
אם את מתרגלת יוגה על בסיס קבוע גם בהיריון את מתכוננת ללידה על בסיס קבוע – זה מצוין. אם אינך פעילה בחוג יוגה או פילאטיס ואת מעוניינת להגן על שרירי רצפת האגן ולגייס אותם בצורה מיטיבה לקראת הלידה, אני ממליצה לך להתחיל את קורס ההכנה ללידה בפגישה ראשונה אישית איתי כבר בתחילת הסמסטר השני, או מקסימום בשבוע 20.
במפגש זה תקבלי יסודות להכנה מקיפה ויסודית של שרירי רצפת האגן לקראת הלידה והגנה עליהם.
מפגש זה הוא בעצם המפגש הראשון שבו אנחנו נפגשות ויוצאות למסע של הכנה לקראת הלידה שלך.
המשך הקורס יחל לקראת שבוע 30. בנתיים את הרווחת חודשיים של תרגול והטמעה של יסודות השמירה על שרירי רצפת האגן והכנתם לקראת הלידה.

כמו בכל לימוד ההטמעה היא: מודעות, תהליך ודרך, ככל שתתחילי מוקדם יותר את התהליך, כך תגיעי מוכנה יותר, בטוחה יותר ורגועה יותר לחדר לידה ולא תתעסקי כל הזמן בשאלה, אם תזכרי או לא תזכרי מה שלמדת בקורס הכנה ללידה.
התמורה שלך מקורס הכנה ללידה שבסופו לא רק הראש שלך מוכן ללידה אלא גם הגוף שלך מוכן ללידה, היא עצומה. זוהי הכנה ללידה מיטבית.

לכן התשובה לשאלה, מתי צריך להתחיל קורס הכנה ללידה היא: כמה שיותר מוקדם, אם זה היריון תקין.
קורס הכנה ללידה אצלי יכול להתחיל במפגש מכין בטרימסטר השני ובהמשך בסביבות שבוע 30 מתחיל "הקורס הרגיל". אם את מתרגלת יוגה או פילאטיס שם ההתייחסות לשרירי רצפת האגן מובניית בשיטת האימון, ואת יכולה להתחיל קורס הכנה ללידה סביב שבוע 30.