Banner 1 Banner 2
054.3030901
מאדי

הכנה ללידהבתקופת ההיריון לא מעט שאלות מלוות את הבטן הגדלה. את מאושרת, מתרגשת, מרגישה הכי מיוחדת בעולם, אבל גם קצת מתוחה ואולי אפילו קצת מפחדת מהלידה (מותר להודות). קורס הכנה ללידה נועד כדי להציף את החששות ולפוגג אותן. להעניק לך את הביטחון הדרוש כדי להתמודד עם הלידה, ולידה היא בהחלט אתגר, זו "הצגה" שבה את השחקן הראשי ונדרשת לתפקד בצורה אופטימאלית.
כל אישה וכל זוג חווים את ההיריון באופן מיוחד להם וכל אישה מצפה ללידה מסוג מיוחד: לידת בית, לידה אפידורלית, לידה טבעית, חדר לידה טבעי... לכן גם אין קורס הכנה ללידה כזה שמתאים לכוווולם.
כשאני מלווה אותך/אתכם לקראת הלידה אני רואה לנגד עיניי את הצרכים שלך/כם - ובונה קורס הכנה ללידה שייתן מענה אופטימאלי לאג`נדה שלכם.
עם זאת קורס הכנה ללידה טוב, צריך לתת לך אפשרות להתמודד עם כל תרחיש של לידה (כי לא תמיד מקבלים מה שמזמינים).
ידע נרחב על הלידה ועל המערכת הרפואית, מודעות עמוקה לקראת הבאות, הכלה והקשבה לגוף, דרכים למקסם את חווית הלידה - הם כלים יקרי ערך שתאספי בקורס הכנה ללידה, ואני כאן כדי לעזור לך לגלות אותם.

אני מאמינה

  •  שבכל לידה טמון פוטנציאל ליצירת חוויה חיובית שתלווה אותך/אתכם לכל החיים.
  • לכל אישה יש בלב את חלום הלידה שלה, ואני כאן, בשבילך, כדי לעזור לך להתקרב אליו.
  • המפתח ללידה בריאה פיזית ורגשית תלוי מאוד במידת ההכנה ללידה.

עם ותק רב כדולה, כיועצת הנקה וכאם, וניסיון עשיר של כעשור בהכנה ללידה,
אני מציעה לך ולבן/בת זוגך קורס הכנה ללידה מקצועי וממוקד:
בפורום אישי ואינטימי תפור במיוחד לך/כם, בקשב רב לרצונותיכם ולדאגותיכם.
בדגש חזק על הכנת שרירי ומפרקי רצפת האגן ללידה, כי הכנה טובה של רצפת האגן היא קריטית ללידה עצמה ולהמשך התפקוד של רצפת האגן בעתיד.
במטרה לצייד אותך בארגז כלים יעיל ומציאותי המורכב מידע מעשי ותיאורטי ומטכניקות התמודדות עם כאבי הצירים בכל השלבי הלידה.
בקורס נדבר על יצירת תקשורת חיובית ומיטבית עם הצוות הרפואי בחדר הלידה.
נתכונן לקראת ההנקה בימים הראשונים.
נכיר את הצרכים הבסיסיים הראשוניים של הילוד והטיפול בו.
נלמד איך להכיל את  "השחקן החדש" במשפחה, מבלי לפגוע ב"זכויות" הזוגיות שלכם.
בתום הקורס - תגיעו מוכנים היטב ללידה ולמה שצפוי בהמשך. תדעו להגיב ולקבל החלטות נבונות במהלך הלידה גם במקרה של "הפתעות" לא מתוכננות.

לבחירתכם קורסים פרטיים ייחודיים בהתאמה אישית:


    קורס רענון לקראת לידה שנייה.
    קורס הכנה פרטי: לידה טבעית (ספונטאנית).
    קורס הכנה פרטי: לידה נרתיקית לאחר ניתוח קיסרי (VBAC).
    קורס הכנה פרטי לאימהות חד-הוריות.
    קורס הכנה ללידה ולהנקה לתאומים.

לקריאה נוספת:
למה חשובה ההכנה להנקה?
בצקת הריונית
השראת לידה

שאלות נפוצות:

- "מתי להתחיל את הקורס?"-הקורס מתחיל סביב שבוע 30, ואמור להסתיים לא יאוחר משבוע 35-7. עם זאת, אני מאוד ממליצה על פגישת היכרות והכנה לקראת הקורס בשבוע 20 + . פגישה זו מיועדת לנשים שרוצות להתחיל להתכונן בעבודה אישית וממוקדת החל משבוע 20.

- "איזה קורס יתאים לי?" - יש המעדיפים קורס פרטי, אחרים מעוניינים ללמוד ממשתתפים נוספים. אני מעבירה את שני סוגי הקורסים, הפרטי – אחד על זוג, או קבוצתי אינטימי – עד 3-4 זוגות בלבד.

הזוגות של ימינו מתנהלים בקצב `מהיר ועצבני`: רבים מהם מתחתנים בשנות ה- 30 לחייהם, כולם עסוקים בפיתוח קריירה או עסק ובקצב חיים מהיר. לאלו כבר לא מתאים קורס מייגע כללי ושטחי המונה שמונה מפגשים, עם עוד 10 זוגות, שברובם הגברים נוחרים על מזרוני היוגה לאחר מספר דקות.
- "למה קורס, ולא ספרים או דולה?" – כי ספרים מספקים ידע חשוב אך כללי וחלקי, והדולה שחשיבותה עצומה מתבטאת רק בלידה; הסוד כאן, כבמקומות רבים בחיים הוא - הכנה ראויה היא 90% מההצלחה!
רק קורס מקצועי מאפשר לבנות תמונת מצב שלמה, ובהתאמה לרצונותייך לאפשר לך להתכונן לאתגרים הנפשיים והגופניים שעומדים להתרגש על גופך, נפשך והזוגיות לפני, בלידה ולאחריה.

חשוב להדגיש שנשים שעוברות קורס הכנה ללידה צפויות לחוות אותה באופן מרגיע יותר - להן ולבני זוגן. כמו כן - הצוות הרפואי מתקשר טוב יותר מול נשים ובני זוגן שהתכוננו מראש. לנשים שמגיעות מוכנות יש ביטחון רב יותר, שעוזר להן לתפקוד יעיל, מהיר ורגוע יותר במהלך הלידה.

הקורס גם מכין לשימוש מושכל במשאבי המערכת המוצעים ליולדת: חדרי הלידה ערוכים ללידות מסוג אחר, בהן האישה לוקחת אחריות על הלידה שלה, לא עוד פסיבית ומגיעה כדי שיעזרו לה `לדחוף`. נשים רבות גם רוצות לבחור, להיות פעילות ושותפות להחלטות ולחוות לידה כחוויה נשית ואימהית מעצימה.

- "אני ממילא מתכננת לקחת אפידורל ברגע שאני דורכת בחדר לידה ..." - גם אם את מתכוונת להשתמש באפידורל, אף אחד לא מבטיח לך שברגע האמת תוכלי לקבל אפידורל: לא תמיד המרדים פנוי, לפעמים כבר מאוחר מידי לתת אפידורל, יש מצבים שמבחינה רפואית אסור לתת אפידורל, לעתים הוא מתגלה כלא יעיל בהיבט של שיכוך כאבים-בדיוק כמו שהוא עלול להיות "יעיל מדיי" ולהקשות על לחיצת התינוק החוצה. קורס הכנה ללידה טוב מכין לכל האפשרויות ושלל התרחישים.
 
- האם בן הזוג חייב להיות נוכח בכל המפגשים? - התשובה היא "לא בהכרח". מדובר באילוץ מערכתי של הקורסים רבי הזוגות. לא כל תרגיל או נשימה שהאישה לומדת, הבעל צריך לחוות בעצמו.

- כמה מפגשים צריך כדי להתכונן כראוי? – זה תלוי בהרבה גורמים וגם באיזה שבוע הריון את יכולה להתחיל את הקורס. גם בנושא זה יש גמישות ואפשר לתפור את הקורס לצרכים של הזוג.
 
-"בסופו של דבר כולן יולדות (עם קורס ובלי קורס) ואמא שלי ילדה שלושה ילדים בלי שום קורס, אז למה אני צריכה קורס": - זה נכון! אבל...
חלק ניכר מהאימהות שלנו, חוו לידות מאוד כואבות וטראומטיות. בעבר לא כל כך התייחסו ללידה בהיבט הרגשי והפסיכולוגי שלה, היא נתפסה כאירוע רפואי. היולדת כ"חולה" שנדרשת להקשיב ולציית לצוות הרפואי, כדי "שהפרוצדורה תעבור בשלום". הגישה הסופר רפואית הזו יצרה גישה מאוד מנוכרת ליולדת ולצרכיה הרגשיים. היום המצב שונה, יש רצון להקשיב גם ליולדת ולהתחשב ברצונות ובהעדפות שלה כל עוד לא נשקפת סכנה רפואית, לה או לעובר.
קורסי הכנה ללידה נותנים מענה לשינוי העצום שחל בבתי היולדות, ואמור להקנות לך כלים לחוות חווית לידה מסוג אחר, חוויה שבה את שותפה ואחראית ללידה שלך, כשאת נעזרת בצוות הרפואי: בידע שלו, ובאמצעים שעומדים לרשותו. זהו הבדל תהומי, מגישה של פסיביות לידתית לאקטיביות לידתית.
-"ממילא בסוף אני אשכח כל מה שלמדתי בקורס..." - אם את משתתפת בקורס טוב הסיכוי שזה יקרה הוא מאוד נמוך. אני מוודאת שהחומר שלימדתי ושתרגלנו מבוסס היטב אצל האישה ואצל בן זוגה ושכולם מרגישים מאוד נוח ובטוח עם מה שלמדנו.